קמבודיה פתחה מחדש את גבולותיה למטיילים מחוסנים בינלאומיים

לתעשיית הנסיעות בקמבודיה יש סיבה לחגוג לאחר שהממשלה החליטה באופן בלתי צפוי לבטל את ההסגר לכל המטיילים המחוסנים.

המדינה בדרום מזרח אסיה ביטלה את איסור הנסיעה והכניסה לאחר 18 חודשים. המהלך הזה נמצא בהרמוניה עם תאילנד ובאלי השכנות באינדונזיה.

באמצעות הודעת שמע בעמוד הפייסבוק שלו, ראש הממשלה הון סן הודיע כי אנשים נבחרים יכולים כעת לנסוע בקמבודיה בשלמותה מבלי לעבור הסגר. יש;

  • כל התיירים מחוסנים לחלוטין
  • מטיילים קבועים, ו
  • אנשי עסקים

החלטה זו החליפה את התוכנית הקודמת לפתוח מחדש חופים מפורסמים למבקרים כמו קו רונג, דארה סאקור וסיהנוקוויל החל מה-30 בנובמבר.

הוא הורה למשרד התיירות, למשרד הבריאות ולשאר המגזרים הנלווים לציית לצעדים אלו. הוא גם הוסיף כי ההחלטה הייתה מהירה לפתוח מחדש את המדינה.

בהגעה, הדרישה היחידה היא בדיקת PCR, ואם היא תתברר שלילית, הם יכולים לזוז לכל מקום כרצונם. הם יצטרכו לעבור שתי בדיקות COVID-19 שליליות – אחת 72 שעות או יותר לפני הנסיעה ואחת כשהם מגיעים לקמבודיה.

מבקרים לא מחוסנים צריכים להסגר

עם ההגעה לקמבודיה, מטיילים לא מחוסנים עדיין יצטרכו להסגר למשך 14 יום. הם גם אמורים לעבור מבחן PCR לפני שהם מקבלים אישור לנוע בחופשיות.

קמבודיה אומרת שראש הממשלה מחליט לשפר את הכלכלה

קמבודיה היא המדינה האסייתית הראשונה שהסירה מגבלות ופתחה את גבולותיה במלואם. זוהי הקלה לענף התיירות המוחלש. בשנה שעברה לבדה, ההכנסות מתעשייה זו ירדו באופן דרסטי מכ-5 מיליארד דולר ב-2019 למיליארד דולר בלבד ב-2020. הירידה שיקפה ירידה דרסטית מיותר מ-6.6 מיליון מבקרים ל-1.3 מיליון כניסות זרים בשנה שלאחר מכן.

עסקי הנסיעות חיכו בכיליון עיניים לפתיחה מחדש מלאה, שכן שיעורי החיסונים בקמבודיה ממשיכים לעלות. לפי All Dreams Cambodia , קמפיין החיסונים במדינה הוא הישג מדהים.

המנהל, ז’אק גויצ’נדוט , היה מרוצה מהתוצאה. הוא שיתף את החדשות הפנטסטיות דרך הלינקדאין שלו, והתייחס לקמבודיה כ”מדינה קטנה עם לב גדול”. כמדינה הראשונה בדרום מזרח אסיה שפתחה גבולות ללא הגבלות, הוא הודה לממשלה המלכותית של קמבודיה על ההובלה. הוא אישר שהמדינה מוכנה לקבל את פני כולם.

בעבר הוא התחנן לפתיחת הגבול מחדש וקבע כי התיירות היוותה כ-20% מהכלכלה לפני המגיפה. התושבים הסינים לא יוכלו לנסוע עד הרבעון השני או השלישי של 2022. לכן, יש צורך למקד לכל השווקים הבינלאומיים.

הוא הוכיח שהדרך היחידה למשוך מבקרים בינלאומיים היא להסיר את ההגבלות והאילוצים לפתיחת המדינה כולה.

כדי לתמוך בטענתו, הוא הבחין כיצד יותר ממאה מדינות ברחבי העולם מוכנות לקבל מבקרים מחוסנים לחלוטין, כגון;

  • תאילנד
  • קוסטה ריקה, ו
  • קרואטיה

לאנשים יש כעת את החופש לבחור לאן לנסוע ולצאת לחופשות. כלומר הם ייסעו לקמבודיה רק אם המדינה תקדם תנאים נוחים.

מצב החיסון של קמבודיה

נכון לעכשיו, קמבודיה היא המדינה ה-11 הכי מחוסנת בעולם הלא אירופית. זה גם המקום שבו כל המבוגרים קיבלו את החיסון. פנום פן היא עיר הבירה המחוסנת ביותר, כאשר יותר מ-95% מהתושבים מקבלים לפחות מנה אחת.

בעקבות פתיחת הגבול מחדש לזרים מחוסנים לחלוטין, הצפי הכללי הוא התחדשות בענף התיירות. לקמבודיה יש כל כך הרבה מה להציע כאחת האטרקציות המובילות באסיה, אבל המגיפה אילצה השבתה שחתכה בהדרגה את כל ההכנסות.

הפתיחה המחודשת המוצלחת נושאת חדשות מצוינות שכן זו תהיה הפעם הראשונה שה- Hyatt Regency Phnom Penh החדש פותח את שעריו לאורחים לאחר ההשקה בינואר. הרמן קמפ, מנכ”ל המלון, הביע את תודתו על הגישה לחיסונים.

הוא סמוך ובטוח שמכיוון של-99% מהצוות יש את החיסון המלא, הם נמצאים בעמדה הטובה ביותר ליישם אמצעי היגיינה מחמירים לקראת העלייה הצפויה במספר המבקרים הבינלאומיים.

אם לצטט אותו, “אם קמבודיה תמשיך במסלול החיסונים הנוכחי, ככל הנראה נהפוך למדינה הראשונה בדרום מזרח אסיה שנפתחת לתיירים”.

“כשזה יקרה, אני מצפה לקבל את פני האורחים הבינלאומיים לנכס היפה שלנו ולהראות להם את כל מה שיש לעיר המדהימה הזו להציע.”

אסטרטגיית הפתיחה מחדש

לתהליך הפתיחה המחודשת של קמבודיה יש שלבים, החל באיי קו קונג במפרץ תאילנד ובמחוזות סיהאנוקוויל.

כל המטיילים המתכננים לבקר חייבים להציג ראיות לכך;

  1. יש להם את החיסון המלא
  2. תוצאות מבדיקת PCR חוקית, ו
  3. מלון או לינה מאושרים שהוזמנו מראש.

לאחר שהייה של חמישה ימים, הם חופשיים לנוע ולבקר ביעדים אחרים בתוך המדינה.

מחוז סיאם ריפ הולך בעקבותיו כמחוז השני ללא הגבלות הסגר. לאחר שהות של 5 ימים, המטיילים יכולים לנוע בחופשיות.

מנהל Phare, The Cambodian Circus , Said Dara Huot, אופטימי שלאסטרטגיות של קמבודיה לבלום את המגיפה יש הרבה מה ללמד אותנו. הוא מציין כי כיום, המדינה מתהדרת באוכלוסיית המחוסנים הגדולה ביותר באזור, המדורגת במקום גבוה בעולם.

ההסתגלות של האנשים לנורמה החדשה ולמידת ההתמודדות עם נגיף הקורונה תרמו באופן משמעותי לביטול צעדים מחייבים המאלצים סגירה של מבנים, שווקים וקהילות.

מי שנבדק חיובי יכול לבודד, לטפל ולהחלים בבית ללא סטיגמה. פתיחת הגבול המחודשת המוחלטת משחררת, והאסטרטגיות הרציונליות יישארו לעד כמחקר מקרה על האופן שבו קמבודיה תמרנה את המגיפה.

“אנו מצפים לקבל את פני המבקרים הבינלאומיים בזרועות פתוחות. אמני קרקס פארה ערכו את הופעת הבכורה שלהם בצרפת עם מחיאות כפיים מלאות. נקבל שוב את פני התיירים והאמנים במחיאות כפיים סוערות להופעה שלהם שהתאפשרה בזכות האסטרטגיות של ממשלת קמבודיה בהתמודדות עם קוביד”.

כתיבת תגובה