סרי לנקה פותחת מחדש את הגבולות למבקרים בינלאומיים

אף פעם אין זמן מסוים לתכנן נסיעות תיירותיות; כל יום או חודש הוא מושלם!

ייתכן שאתה עובד תחת לחץ אז; אתה רוצה להתרחק מהדדליינים המטורפים. לחלופין, אולי תרצו לזמן איכות להירגע על הערסל, להרפות מכל החרדות. לא משנה מה הסיבה שלך, סרי לנקה היא היעד האולטימטיבי להיות.

מזל, עכשיו זה רשמי שמדינת האי חזרה למפה לתיירות בינלאומית. גם שדות התעופה הבינלאומיים של סרי לנקה והגבולות פתוחים. הפתיחה המחודשת מגיעה לאחר שהממשלה הסירה את איסורי הנסיעה והסגר.

סרי לנקה מציעה הרבה יעדי תיירות ייחודיים לביקור. לדוגמה, אתה יכול לעסוק בחופים החוליים או לשקול סיור בנוף פסיפס וחיות בר.

גם כשאתם מתכננים לנסוע, כדאי לזכור שהמגיפה רחוקה מלהסתיים. הבריאות שלך קודמת לכל; אתה צריך להגן על עצמך. אז, עכשיו השאלה היא, האם אתה בהסגר או לא?

מדינות רבות נקטו צעדים כיצד לטפל בכניסות בינלאומיות. למדינת האי יש גם ‘בועת ביו’ כדרך למנוע מהנגיף להתפשט.

מהי בועת ביו?

בועה ביו היא הסדר המגביל את האינטראקציות לאנשים חופשיים של קוביד-19 בלבד.

לרוב, מדובר בסידור לקבוצות גדולות של אנשים המגיעות למקום מסוים. הבועה הביולוגית יכולה להיות מגבלות תנועה, לפעמים בתוך צימר.

ברוב המקרים, יתכנו בדיקות קוביד-19 קבועות כדי להבטיח שהבועה תישאר נקייה מקוביד-19.

כיצד פועלת בועת הביו של סרי לנקה?

בועת הביו של סרי לנקה מאפשרת לנוסעים לנוע בתוך המדינה. עם זאת, עליך להקפיד על פרוטוקולי הבטיחות. אין זמן מוגבל שתייר חייב לשהות בארץ.

זה יעזור אם תקפיד על כללי בועת הביו במשך ארבעה עשר הימים הראשונים לשהותך. לאחר שבועיים, תיירים חופשיים ליצור אינטראקציה עם הקהילות המקומיות.

שוב, אם אתם צריכים מלון ‘טוב יותר’, עברו לפי חוברת משרד התיירות של סרי לנקה. המשמעות היא שתייר בטיול קצר זוכה לשהות במלון רק כל הטיול. אבל, תיירים המבקרים לתקופות ממושכות יותר יעברו למלונות לפי בחירתם אם ירצו.

חוקי ‘בועת הביו’

סרי לנקה היא בין המדינות הבודדות באסיה שמתירות הגעה ללא אמצעי הסגר קפדניים.

אבל, לתיירים, בעצם, אין את החופש ללכת לאן שיבחרו. תפיסת הבועות הביולוגיות של סרי לנקה מאפשרת לתיירים לטייל ברחבי האי כל עוד הם:

  • שהו באחד מ-52 המלונות שאושרו על ידי משרד התיירות של סרי לנקה. למלונות אלה יש סיווג ‘בטוח ומאובטח’ ברמה 1.
  • בקר באתרים שאושרו כ’בטוחים’ על ידי הרשויות, בליווי מדריך טיולים מוסמך . לדוגמה, הגנים הבוטניים המלכותיים זקוקים לתיירים שיגיעו בקבוצה או בליווי מדריך.
  • השתמש באמצעי תחבורה עצמאיים לכל קבוצת תיירים, מסודרים על ידי מפעיל טיולים.
  • הימנע מאינטראקציה עם המקומיים וקבוצות תיירים אחרות

הודעה חשובה בעת נסיעה אל סרי לנקה וממנה

חיסון

מטיילים שקיבלו נגיף מלא של קוביד-19 לא ייכנסו להסגר עם ההגעה או יעשו בדיקת PCR ביום 01. אחרים ללא חיסון חייבים לעשות בדיקת PCR יום 01 ולהסגר בבית מלון מוסמך.

כל התיירים המגיעים חייבים לעמוד בהנחיות התפעוליות המונעות של קוביד-19.

ילדים בגילאי 12 עד 18 היוצאים לסרי לנקה תוך שבועיים מיום קבלת הדקירה הראשונה של פייזר ייחשבו כדקור מלא.

בדיקת COVID-19 לילדים

מטיילים המגיעים בני שתים עשרה ומעלה חייבים לקבל תוצאת בדיקת PCR שלילית של Covid-19. על המבחן להיבחן 72 שעות לפני היציאה לדרך והדוח כתוב באנגלית.

בדיקת PCR אינה חובה לכולם. מטיילים שחלו בנגיף בשלושת החודשים האחרונים יכולים להגיע עם תוצאות בדיקת Rapid Antigen ללא COVID. יעזור לעשות את הבדיקה 48 שעות לפני היציאה.

בנוסף לכך, הם צריכים להגיע עם כרטיס אבחון כדי להוכיח את ההיסטוריה של הזיהום. דוחות PCR חיוביים או בדיקת אנטיגן מהירה קבילים (באנגלית).

מַעֲבָר

לנוסע יש 16 שעות לעבור דרך סרי לנקה. חייבת להיות לך טיסת המשך מאושרת בנמל התעופה הבינלאומי בנדרנאיקה.

הצהרת הבריאות

נוסעים המגיעים לכל שדה תעופה בסרי לנקה חייבים למלא את טופס הצהרת הבריאות המקוון באופן אישי. לפני העלייה למטוס הם יעלו את המסמכים הנדרשים, כגון רישומי חיסונים. הם צריכים לקבל קוד QR בעותק רך או מודפס עם ההגעה.

אתה יכול להגיש את טופס הצהרת הבריאות המקוון שלך בכתובת https://airport.lk/health_declaration/index .

להנחיות נוספות של משרד הבריאות של סרי לנקה, לחץ כאן .

טיפים נוספים

  • כל הנוסעים חייבים לקבל ויזה מקוונת שכן היא בין המסמכים החיוניים להם אתם זקוקים. כמו כן, הורד את אפליקציית Visit Sri Lanka במכשיר הדיגיטלי שלך, המשמשת למעקב אחר אנשי קשר. האפליקציה גם מאחסנת את תוצאות הבדיקה והזמנת מקומות לינה.
  • לסרי לנקה יש תקנות קוביד-19 מקלות יותר, בניגוד למדינות כמו הונג קונג. בזמן שאתה בתוכנית ‘בועת ביו’, אתה יכול להשתמש במתקנים כגון חדרי כושר, בריכות וסלונים.
  • בהתאם לתקופת השהייה, אתה עשוי לעבור בדיקות Covid-19 תכופות; לפחות פעמיים.
  • זכור שעליך לשלם 12 דולר ארה”ב עבור ביטוח בריאות. אתה גם צריך תוספת של $40 עבור כל מבחן Covid-19 שאתה עושה.
  • חבישת מסכות ושמירה על ריחוק חברתי הם חובה לכולם. הפרה של פרוטוקולים אלה עלולה להוביל לקנס של 10,000 LKR או לעונש מאסר של שישה חודשים.

כתיבת תגובה