ויזה לווייטנאם

מאות אלפי נופשים בבריטניה מבקרים בווייטנאם מדי שנה, מה שהופך אותה לאחד היעדים האהובים ביותר בעולם. האנוי מציעה מפלט נינוח ליהנות מחיים ותרבות וייטנאמים מסורתיים. יחד עם זאת, הו צ’י מין (לשעבר סייגון) נהדרת לחוויה עירונית יותר עם אתרי נופש, מסעדות וקניות מהשורה הראשונה. הנה מדריך לויזה לווייטנאם כדי להזמין את החופשה שלך בפנינה אסייתית זו.

סיכום

סוג דרישה

חובה לאזרחים בריטים לביקורים הנמשכים יותר מ-15 יום

מטרת נסיעה

תיירות, עסקים או מעברים

תָקֵף

30 יום מההוצאה

כניסה/יציאה

יחיד

זמן עיבוד

עיבוד סטנדרטי: כ. שבוע אחד;

עיבוד דחוף: כ. 3 ימי עבודה

עֲלוּת

49.95 פאונד

שיטת יישום

באינטרנט או בשגרירות וייטנאם בלונדון

אמצעי תשלום

ויזה, מאסטרקארד, אמריקן אקספרס, PayPal

מהי ויזה לווייטנאם?

אשרת ויאטנם או ויזה אלקטרונית היא אישור נסיעה אלקטרוני לכל המבקרים הנכנסים לווייטנאם. אזרחי בריטניה פטורים מוויזה אם ביקורם נמשך פחות מ-15 ימים. כדי לשהות יותר מ-15 ימים, עליך להגיש בקשה לויזה לווייטנאם באופן מקוון. הויזה מונפקת על ידי מחלקת ההגירה הווייטנאמית ונשלחת באמצעות דואר אלקטרוני, אותו אתה מדפיס ושומר יחד עם מסמכי הנסיעה האחרים שלך. אנא שימו לב כי אין ויזה לווייטנאם עם ההגעה, למרות שסוכנויות נסיעות מסוימות טוענות שהיא עדיין זמינה. הויזה האלקטרונית מחליפה את הויזה עם ההגעה לחלוטין.

סוגי ויזות וייטנאם

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של ויזות וייטנאם, בהתאם למשך הביקור שלך ומספר הכניסות. ויזה לחודש אחד לווייטנאם היא הויזה הפופולרית ביותר לתיירים ולנסיעות עסקים קצרות. לביקורים ממושכים, הכניסה ל-3 חודשים בודדת היא הטובה ביותר אם אתם מתכננים להישאר בתוך וייטנאם. לבסוף, אשרות כניסה מרובה לחודש ו-3 חודשים פועלות בצורה הטובה ביותר אם אתם מתכננים לחקור את וייטנאם ומדינות שכנות אחרות במהלך החופשות שלכם.

דרישות לאשרת ויאטנם

בקשת הויזה לווייטנאם דורשת:

 • דרכון תקף שנותרו לפחות 6 חודשים בתוקף
 • נשארו לפחות שני דפים ריקים בדרכון שלך

עם זאת, ישנן דרישות נוספות שכל הנוסעים צריכים לעמוד בהן כדי לנסוע לווייטנאם:

 • אסור לנוסעים להיות מגורשים מווייטנאם ב-3 השנים האחרונות
 • אסור לנוסעים לסבול ממחלות מועברות או ממחלות נפש שעלולות להוות איום על הסביבה שלך

כאשר אתה מגיש בקשה לויזה האלקטרונית שלך לווייטנאם באופן מקוון, אין צורך במסמכים אחרים, כגון תמונת פספורט, מסלול טיול או הוכחת כספים. היזהר מפלטפורמות לבקשת ויזה הדורשות הוכחות נוספות לזיהוי שלך. כל שעליך לעשות הוא להזין את הפרטים שלך כפי שהם מופיעים בדרכון שלך, לשלם את דמי הטיפול ולהגיש את בקשתך לקבלת ויזה לווייטנאם בדוא”ל שלך.

אם שהותכם בווייטנאם היא תוך 15 יום, תקבלו חותמת בדרכון שלכם רק כדי לאפשר את כניסתכם למדינה עם הגעתכם. אינך נדרש לעשות דבר לפני הנסיעה שלך מכיוון שאין טפסי פטור לויזה למלא.

מי צריך ויזה לווייטנאם?

כל המטיילים שמתכוונים לשהות בוייטנאם יותר מ-15 ימים צריכים ויזה אלקטרונית לווייטנאם. מאז 1 ביולי 2020, מטיילים חייבים כעת להגיש בקשה לויזה חדשה אם הם עוזבים את וייטנאם ונוסעים חזרה תוך 30 יום מרגע שהונפקה הויזה שלהם. מותרת כניסה אחת בלבד לכל ויזה, גם אם תוקף 30 הימים לא פג. זכור זאת כאשר אתה מתכנן את החופשה שלך, במיוחד אם זה כולל ביקור חברים או משפחה במדינות אסיה השכנות.

אנא שימו לב כי גבולות וייטנאם סגורים בזמן כתיבת שורות אלה (יוני 2021) עקב מגיפת Covid-19. בנוסף, וייטנאם עדיין לא השיבה ויזות תייר או הסכמי נסיעה ללא ויזה, שנותרו מושעים.

כמה זמן נמשכת אשרת ויאטנם?

אשרת ויאטנם תקפה ל-30 יום, ותוכלו לזכות בהארכת ויזה רק אם שהותכם בווייטנאם היא פחות מ-6 חודשים. אתה יכול לקבל הארכה על אשרת הכניסה היחידה שלך לכל היותר פעמיים. אם שהותך ארוכה יותר, תידרש לחדש את הויזה שלך דרך סוכנות מורשית בתוך וייטנאם.

כמה זמן לוקח לקבל ויזה לווייטנאם?

כאשר אתה מגיש בקשה לוויזה שלך לווייטנאם באופן מקוון, לוקח שבוע בממוצע כדי לקבל את הויזה שלך עם טיפול סטנדרטי, או שלושה ימי עבודה לבקשות דחופות. היישום המקוון לויזה האלקטרונית שלך לווייטנאם נמשך כ-20 דקות מתחילתו ועד סופו. כלול את שמך המלא כפי שהוא מופיע בדרכון שלך, תאריך לידה, מספר דרכון, לאום ותאריך הגעה צפוי.

כמה עולה ויזה לווייטנאם?

אתה יכול להגיש בקשה לויזה לווייטנאם באופן מקוון לחלוטין, בעלות כוללת של £49.95. כך נמנעים מהעלות של עמלת ההחתמה (25 עד 50 דולר) ומהתור לויזה הישנה לווייטנאם עם ההגעה. תוכנית הוויזה המקוונת לווייטנאם החלה בשנת 2018 כדי להחליף את הויזה עם ההגעה. אתה יכול לשלם עבור ויזה מקוונת שלך לווייטנאם באמצעות מאסטרקארד, אמריקן אקספרס, ויזה או PayPal.

טיפים נוספים

 • בריטניה היא חלק מתוכנית ויתור ויזה של וייטנאם, יחד עם דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, איטליה, נורבגיה, ספרד, שוודיה, רוסיה, יפן ודרום קוריאה. נסיעה ללא ויזה מותרת ל-15 ימים לכל היותר, אך טיסות ממדינות אלו מושעות זמנית עקב קוביד-19.
 • אף מטייל חדש לא יכול לקבל ויזה לווייטנאם עקב ההגבלות הקשורות למגפה, למרות שאתרי אינטרנט מקוונים להגשת ויזה לווייטנאם עדיין פועלים.
 • רק אזרחים וייטנאמים מורשים כעת להיכנס לווייטנאם ומקרים חריגים לטיפולים רפואיים או עובדים בעלי מיומנות גבוהה. בנוסף, נוסעים עסקיים שצריכים לבקר בווייטנאם חייבים לקבל את הויזה שלהם דרך השותפים העסקיים שלהם בווייטנאם, לא דרך הקונסוליה או השגרירות.
 • כל מבקר שזכאי לנסוע לוייטנאם חייב לעבור תקופת הסגר של 21 יום, המורחבת מההסגר הרגיל של 14 יום המופעל במדינות רבות אחרות. בנוסף, המטיילים משלמים את כל העלויות הקשורות לבדיקות PCR והסגר.
 • נוסעים בבריטניה אינם צריכים אשרת מעבר לווייטנאם אם הם אינם צריכים לעזוב את שדה התעופה או את ספינת השייט. עם זאת, אשרת מעבר נחוצה אם תבלה פחות מ-24 שעות בווייטנאם לפני היציאה למדינה השלישית.
 • טיסות ישירות מבריטניה לוייטנאם זמינות להו צ’י מין סיטי, האנוי ודה נאנג. נוסעים מאנגליה יכולים לצאת מלונדון או מנצ’סטר, בעוד שתיירים סקוטים יכולים לטוס מאדינבורו או גלזגו ישירות לווייטנאם.
 • נוסעים מקרדיף יכולים לנחות רק בהאנוי, ואין אפשרויות טיסות ללא עצירות זמינות.
 • אם תרצו להפיק את המרב מהחופשה שלכם בווייטנאם, תוכלו לנחות בהאנוי, לעשות את דרככם להו צ’י מין במכונית, באוטובוס או ברכבת, או ליהנות מהרפתקת וספה דרך ערים ועיירות קטנות. חברת תיירות בהתאמה אישית יכולה לארגן טיול בלתי נשכח מקצה אחד של וייטנאם למשנהו, המתאים לכל המשפחה.
 • הישאר מעודכן בחדשות הטיולים מבריטניה ווייטנאם לקבלת עדכונים על הפתיחה מחדש של הנסיעות בין שתי המדינות.

וייטנאם עוצרת נשימה מחכה לכם

מהעיר הקיסרית העתיקה לבית הספר המפורסם בעולם לבישול בג’ונגל, ארמון האיחוד האייקוני ועד למפרצים מדהימים, אינסופיים, וייטנאם היא אתר חובה למטיילים מבריטניה